Kurumsal Kimlik Tasarımı

pattern

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

Şirketinizin genel materyallerinin tasarımına kurumsal kimlik tasarımı denir. Kartvizit, antetli kağıt, zarf, dilerseniz promosyon ürünlerinin tasarımı gibi birçok materyali içermektedir. Genelde şirketiniz ilk açıldığında ya da yeniliğe ihtiyaç duyulduğunda yaptırılır. Tasarım alanında sürekli yeni trendler geldiğinden dolayı biz en geç 2 senede bir logo, kartvizit ve promosyon ürünlerinin tasarımında yenilik yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Reklam ürünlerini çoğu şirket yaptırmaz ama akılda kalması açısından önemlidir. Örneğin çakmak, el ilanı vs gibi bastırdığınız ürünler göz önünde oldukça insanların bilinç altına işlenmektedir. Çevrenize ve müşterilerinize bu tatlı ufak hediyelerden verdiğinizde onlar seve seve kullanacaklardır. Ürünler kullanıldıkça insanlar tarafından görünecek ve o an için insanlar ne kadar umursamasa da şirket adınız akıllarına kazınacaktır. Zamanla bir iş için sizin sektörünüze ihtiyaç duyduklarında tanıdık geleceksiniz ve bu sizin için 1-0 önde başlıyorsunuz demektir.

Kurumsal kimlik tasarımı sırasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. “Logom olsun yeterli” denilecek bir konu değildir. Veteriner sektöründe genelde cana yakınlığı hissettirmek için daha yumuşak geçişli logolar yaptırılırken motivasyon konuşmacıları insanlarla daha konuşmadan logolarından güç bulabilmeleri için keskin hatta logolar yaptırırlar. Profesyonel hizmet veren bir şirket sektör araştırması yaparak size en uygun çözümü sunacaktır. Biz Kullerian Bilişim olarak sektörünüzün araştırmasını yapıp sizin isteklerinizi dinledikten sonra daha çok müşteri yönüne odaklanıyoruz. Bu olay kartvizit ve diğer ürünler için de geçerli. O ürünlere  müşterileriniz baktığında ne hissedecek? Yoldan geçen biri el ilanınızı gördüğünde dikkatini nasıl çekeceksiniz? Kartvizitinizi birine verdiğinizde “Kaliteli iş yapıyorlar galiba…” nasıl dedirtebilirsiniz? Biz işin mutfağındayız ve bu kısmına odaklanıyoruz.

Siz de şirketiniz için kurumsal kimlik tasarımı yaptırmak isterseniz hemen bize ulaşabilirsiniz. Canlı destekten ya da iletişim menümüzden bizlere ulaşabilir, sorularınızı sorabilir ve teklif alabilirsiniz.