SEO Çalışmaları

pattern

İnternetin gündelik yaşantımızda daha fazla kullanılmaya başlanmasıyla SEO (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonu site sahipleri için çok önemli hale geldi. Artık insanlar ürünlerini internetten alıyor, hizmet alacağı firmaları internet siteleri üzerinden araştırıyor. Peki internet sitesine nasıl ulaşıyor? Asıl soru bu olması gerek. Sizinle aynı işi yapan 100’lerce firma ve haliyle 100’lerce web sitesi bulunmakta. Kullanıcı Google veya başka bir arama motorunda sektörünüzle alakalı arama yaptığında siz nasıl öne çıkacaksınız? Burada devreye SEO çalışmaları giriyor.

SEO çalışması 1 günlük ya da 1 haftalık bir iş değildir. Sektördeki rekabete göre bazen 2-3 ay, bazen de 10-12 ayda sonuç alabileceğiniz bir çalışmadır. Çoğu firma SEO çalışmaları ile Google’da belirli bir konuma yükseldikten sonra çalışmaları bırakır. Her konuda olduğu gibi arama sıralamasında da zirvede kalmak zirveye çıkmaktan daha zordur. Çünkü rakip firmalar devamlı olarak aynı çalışmalarla önünüze geçmek için çabalayacaklardır. Bu nedenle zirveye çıkmak uğruna harcayacağınız masraf ve emeğin ziyan olmaması için yukarılardaki yerinizi korumak için de çalışmalara devam etmeniz gerekmektedir.

Google’ın sıralama yaparken kullandığı algoritmalar bulunmakta. SEO çalışmaları ile sitenizin bu algoritmalara karşı rakiplerinizden iyi konumda olması için çabalıyorsunuz aslında. Sitenizin hızını düzenli olarak en yüksekte tutmalısınız. Anahtar kelimelere uygun olarak içeriklerinizi sürekli ve hedefe uygun olarak güncellemelisiniz. Google Search Console, Tag Manager, Analytics gibi araçlar ile düzenli olarak sitenize gelen girişleri kontrol etmeli ve eksik yanlarınızı tamamlamalısınız.

Kullerian Bilişim olarak SEO çalışmalarına çok önem vermekteyiz. Eğer siz de sitenizin arama motorlarında en üst konumlarda olmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve fikir edinebilirsiniz.

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop